„Polski Wrzesień”, czyli miesiąc z winami z doliny rzeki Sama

Przez cały wrzesień będzie można u nas skosztować win z Winnicy Jankowice, która położona jest w dolinie rzeki Sama.
 
Wina, które wybrał nasz Sommelier:
🔸 Białe Wytrawne 2017
Czysty i elegancki owocowy aromat z przewagą brzoskwiń, niedojrzałej moreli, skórki pomarańczowej i dojrzałych winogron. W smaku gładkie i przyjemne, lekko cytrusowe z ziołowym posmakiem. Idealne do grillowanego kurczaka w ziołach, pieczonego indyka oraz jako aperitiff na przyjęciu w ogrodzie.
 
🔸 Różowe Wytrawne 2017
Intensywna barwa i wyraźne aromaty truskawek i melona. W ustach świeżość, odrobina owocowej słodyczy z wytrawną końcówką współgrają harmonijnie nadając lekki atrakcyjny smak. W sam raz do lekkiej kuchni sezonowej – od carpaccio przez ryby po sałatki.
 
🔸 CZERWONE WYTRAWNE GAGA JANKOWICE 2016
Wino czerwone wytrawne powstałe ze starannie wyselekcjonowanych gron najwyższej jakości szczepu Regent. Bardzo łagodne w smaku i lekkie wino, które idealnie nadaje się do wędlin, serów albo innych przekąsek w śródziemnomorskim stylu lub do prostych dań z pomidorami w tle.
 
🔸 CZERWONE WYTRAWNE 2014
Intensywny aromat owoców wiśni i śliwki z delikatnie wyczuwalną nutą lukrecji. Wino idealne do potraw z kaczki oraz do dań z czerwonego mięsa. Wino to zdobyło srebrny medal na Międzynarodowego Konkursu Muvina w Preszowie w 2016 roku oraz srebrny medal podczas 9. edycji krakowskiego konkursu Enoexpo dla polskich win, miodów i cydrów.
 
Winnica powstała w 2010 roku z inicjatywy właściciela nieruchomości – pana Tomasza Kudli. Od samego początku projekt jest realizowany pod stałą opieką najlepszych w tej dziedzinie specjalistów w Polsce. Nasze wino powstaje ze starannie wyselekcjonowanych gron najwyższej jakości. Winorośle są osobiście pielęgnowane i doglądane przez właściciela. Sam proces produkcji wina oparty jest na tradycyjnych technologiach fermentacji przebiegających pod czujnym okiem gospodarza. Ta mała rodzinna winnica, jako pierwsza tworzy historię i nową tradycję w regionie. Uprawiane są odmiany Regent i Solaris, pochodzące od najlepszego w Europie producenta, posiadające wszelkie wymagane normami prawnymi certyfikaty jakości i pochodzenia. Również produkcja jest prowadzona pod ścisłym nadzorem i pełną zgodnością z normami EU.
 
☎ Rezerwacja stolików: +48 600 202 345
🥘 Menu restauracji:
https://www.esplendidos.pl/food-menus/menu-glowne/
Visit our Tripadvisor profile
pl_PLPL
en_USEN pl_PLPL